Perfect day
Det är redan mitt i veckan men jag tänkte ändå dela med mig av några bilder från i söndags. Kan ha varit en av sommarens bästa dagar.
Jag och några kompisar blev under veckan akut sugna på Havsviddens kakbuffe så vi bestämde oss för att åka ut till Havsvidden i Geta som avslutning på veckan. Kakbuffen var mums och vilken utsikt man har! Havsvidden är väl det lyxigaste hotellkomplexet som finns på Åland. Skulle gärna prova på bo där nån gång.
Det finns också gästhamn nere vid klipporna. Vi hade tänkt om man eventuellt skulle kunna bada i havet men det kändes nog för kallt. Vet inte alls om jag ska våga doppa mig i sommar.
På kvällen var det dags för lite Rockoff. Det var Mariehamns tur att få se Linnea Henriksson. Hon var jättebra. Bra avslutning på söndagen. Under helgen var det helt sjukt mycket folk i farten i Mariehamn. I lördags var en massa evenemnag på gång, Sjödagarna, Poker Run, Rokoff, Cruising och IFK-match ännu på det. Den här veckan händer det också mycket och vi verkar ha vädret på vår sida med fina sommardagar. Jag uppdaterar Sevendays instakonto så följ med där om ni vill se mer av Åland.
Kommentarer
Ingen har kommenterat ännu
Skriv en kommentar