Dagarna man minns
Hej på er!
Idag har det varit en riktigt mysig, härlig, händelserik och bra lördag!
Vi steg upp väldigt tidigt imorse och körde iväg till villan direkt för att spendera hela dagen där. Vi har fått några träd nersågade från gården, eldat en liten brasa, ätit mat några gånger, fryst om fötterna och kört lite skoter. Det sistnämda var bäst. Solen lyste väldigt fint på isen mitt på dagen. Det var så härligt att sitta bak på skotern i hård fart medan solen lyste så vackert på oss.
Vintern är nog inte så illa ändå när man tar vara på de fina dagarna! Som jag redan nämnt så har jag turen att få fara flera gånger till lappland nu på våren och åka snowboard vilket ska bli jätteroligt. Då känns vintern direkt lite roligare. På den första rundan kommer skotern med så då ska vi försöka hitta någon bra skoterled att utforska! Längtar!
Ps. Som ni ser är det lite fläckar på de första bilderna i inlägget vilket beror på att gopron var genomvåt av all snö. Tur att den tål vatten! men lite synd att jag inte märkte fläckarna. Borde verkligen införskaffa gopro 4+ som har skärm! Använder ändå gopro så pass mycket så skulle vara behändigt!
Kommentarer
Ella Grangärd 24/01/2016 10:55am (7 år sen)
Vilka SNYGGA bilder!!!
Kram -e
Anna Betlehem 24/01/2016 12:56pm (7 år sen)
Tack underbara Ella! Stor kram! <3
Maria 24/01/2016 7:10pm (7 år sen)
Ser så härligt ut! :)
Anna Betlehem 25/01/2016 2:05pm (7 år sen)
Tack! :)
Ingen har kommenterat ännu
Skriv en kommentar