AnnaXemilia

Visa alla inlägg skrivna april 2023

Reagerar på outfits från 2015!

Skrivet av Anna Liljekvist 25.04.2023

Kategorier:
Taggar:

Jag reagerar på outfits från ca 2015 och framåt! Var verkligen några highs men många lows bland outfitsen. Hoppas ni tycker det är minst lika roligt som jag tycker det är.

               


Claw clip hårinspiration

Skrivet av Anna Liljekvist 23.04.2023 | 1 kommentar(er)

Kategorier:

 Claw clips har synts i butikerna en bra stund nu. Ofta känns det ändå så man har ingen aning om hur man ska fixa till håret med klämman. Så i videon nedan finns en hel del frisyrer som kan inspirera dig om du känner dig lost med din nyinköpta hårklämma.

              


Hela mitt liv kommer ändra!

Skrivet av Anna Liljekvist 10.04.2023

Kategorier:
Taggar:

Här under finns en härlig vår vlogg var jag berättar om stora nyheter! Välkommen att ta en titt på hur hela mitt liv kommer ändra!

 


Tar vintern aldrig slut?

Skrivet av Anna Liljekvist 04.04.2023

Kategorier:
Taggar:

Visst börjar vårkänslorna krypa in men det enda jag tänker just nu är ska vintern aldrig ta slut?!
Jag är en person som hatar vinterkläder. Älskar kjolar och klänningar medan byxor som passar och är sköna är svåra att hitta.
Dessutom vet alla som har haft på sig strumpbyxor att det inte är någon fröjd heller.
Här är alltså en person som längtar efter att all snö äntligen smälter bort och våren bara väller in.
Förra året gick det väl fort sedan då det verkligen blev vår?

IMG 0516IMG 0531IMG 0514IMG 0535IMG 0466IMG 0441IMG 0543IMG 0434


Perfekta lockar utan värme

Skrivet av Anna Liljekvist 02.04.2023

Kategorier:

Jag har startat ett projekt var jag försöker ta bättre hand om mitt hår. Till det projektet hör att använda mindre värme i håret. Så mindre plattång/locktång = snyggare hår. Så därför har jag börjat testa mängder av olika "heatless curls". Det vill säga lockar utan värme.
Gjorde en tutorial på en av mina favorit lockar som ni hittar här under. Garanterar du har allt du behöver redan där hemma.