Header 4

Jag har varit på bröllop!

Skrivet av Caroline Högnäs 05.10.2021 | 0 Kommentarer

Kategorier:

Det har varit tyst här under en veckas tid, men let me tell you att det har sina orsaker. Början av förra veckan var i princip ett enda långt minutschema med deadlines på jobbet, möten, planering av träningsprogram, träning med kunder osv. Sen hade jag två heldagar med utbildning torsdag och fredag och där emellan skulle jag packa och fixa allt klart till helgen (ja, blir typ stressad av att skriva det här). På lördag var det nämligen dags för höstens höjdpunkt: Daniela & Nikos bröllop!

Vi hoppade i bilen så tidigt vi bara orkade på lördag morgon och styrde kosan mot Vasa. Som tur fick vi checka in på hotellet redan när vi kom fram en 1-tiden och kunde ställa oss i ordning där. Stressen från veckan var som bortblåst och vi mötte upp Jennifer & Niklas och åkte iväg mot Korsholms kyrka. Fin kyrka, fin vigsel, fint par, fin musik, fin stämning, fin klänning, fint väder - ja allt var så otroligt vackert och stämningsfullt! 

Foto 2021 10 02 15 15 02Foto 2021 10 03 21 22 23

Sen for vi iväg mot Åminne där festen skulle hållas. Det kändes helt overkligt och så otroligt roligt att kunna gå på ett bröllop igen efter nästan två år av pandemi. Det var också ett väldigt, väldigt fint, kärleksfullt och välordnat bröllop! Så bra stämning, god mat, fin lokal, roliga programpunkter och vackra tal. Grät ju inte bara en gång, om man säger som så. Nej men huhhu, jag är nog så glad att Daniela kom in i mitt liv och att jag fick vara en del av deras stora dag! Foto 2021 10 02 18 06 31Foto 2021 10 02 18 59 50Foto 2021 10 02 19 28 53 1

Vi dansade ännu in på småtimmarna innan det var dags att åka tillbaka till hotellet. En helt klart väldigt lyckad dag/kväll/natt som man kommer att minnas länge (och kan ju erkänna att jag också blev lite inspirerad att börja planera vårt bröllop, även om det inte är helt aktuellt ännu hehehe). Vi hörs!

Kommentarer

Ingen har kommenterat ännu

Skriv en kommentar