BeFunky design

Vykort från februari

Skrivet av Ellen Hagback 07.03.2021 | 0 Kommentarer

En vecka in i mars, och jag vill ta er tillbaka till februari. Årets andra månad visade sig att bli en pangsuccé detta år. Vi hade fin väder nästan alla dagar ju?! Det är i alla fall så som jag minns det. Trots att februaris dagar varit få, så har de hunnit bli fyllda med många roligheter. Jag tog en hel del kort under februari och tänker att jag smäller in alla här i ett enda stort bildinlägg. 

En liten sammanfattning av min februari kommer alltså här:

BeFunky collage 13IMG 20210211 142414

SKIDAT har jag gjort så mycket jag bara hunnit. Båda hemma i Tjöck och i Vasa. Den drömmiga bilder här ovanför är tagen på isen nedanför Vasa centralsjukhus.

BeFunky collage 18

I början av februari stickade jag klart en mössa som jag gav åt William. // Älskade Zoda kom på minisemester en vecka till Vasa. 

BeFunky collage 17BeFunky collage 16

En helg var vi ett gäng som tog en heldag på isen. Grillade, körde skoter och njöt av dagen. Vi prickade verkligen in rätt helg, solen sken som bara den och det var helt vindstilla.

BeFunky collage 14

En god lunch i Saluhallen och en promenad hemma i Kstad, båda med fina vänner.<3

BeFunky collage 15

Sista helgen blev det en långlänk på skidor med mamma, samt en kvällsjoggning i underbara färger.

 

VI HÖRS!

IMG 2054 01

Kommentarer

Ingen har kommenterat ännu

Skriv en kommentar