Untitled5

Lördagen i fem bilder

Skrivet av Daniela Krooks 19.04.2020 | 0 Kommentarer

Kategorier:

IMG 9097

Bild 1: 
Det är på lördagar som jag är ledig, och då väljer jag ofta att leka med smink. Det är första gången på många år som mitt ansikte har vilat från smink så många dagar i rad, haha. Men jag saknar ritualen att fixa mig, så på lördagar blir det en timme av umgänge med paletterna. 

IMG 9290

Bild 2: 
Som bekant har det ju blivit en del onlineshopping under karantänen, och denna hoodie är en av mina nya favoriter som levererades på lördag. Den är från NVGTN's slutsålda lansering för ett par veckor sedan och jag älskar hur tunn och påsig den är, heh. 

IMG 9260 COLLAGE

Bild 3: 
Det blev även lite benträning. Första delen utfördes i vårt parkeringsgarage på en våning som alltid är tom. Jag hade tänkt utföra många rundor av andra grejer, men jag upptäckte att någon stod i buskaget rakt av tågspåret och spionerade på mig. Det blev en snabb avfärd efter att jag såg honom. Inte bara är han ute och promenerar på tågspåren, men han kommer även bokstavligen ut ur buskagen för att blatantly stare?? Ehhhh inte alls creep-alert. Så träningen avslutades i vårt vardagsrum. Saknar verkligen gymmet mer än nånsin nu, börjar bli trött på att alltid behöva oroa mig för obehagliga människor som kommer från gatorna. 

2b79687a 1901 49f9 8377 a786eefbfe9

Bild 4: 
Vi har även varit flitiga att kolla på vår nya favoritserie, Fargo. Lördag innebar fleeera avsnitt, hehe. Trött kissemiss också <3 

IMG 9013 COLLAGE

Bild 5: 
Maxat med familjemys, hela dagen lång. Jag är så lyckligt lottad. 

Kommentarer

Ingen har kommenterat ännu

Skriv en kommentar