Untitled5

Mitten av februari-uppdatering

Skrivet av Daniela Krooks 15.02.2022 | 0 Kommentarer

Kategorier:

Hoppas ni alla hade en riktigt trevlig alla hjärtans dag! Vi firade lugnt med jobb och träning som vanligt, och sen lite (eller mycket) sushi.  

I skrivande stund är det tisdag eftermiddag, och jag ska snart ta mitt pick och pack för att gnata iväg till gymmet. Överkropp, stretching och poseringsträning står på schemat idag, och dessutom vid ett sprillans nytt gym! 

Det har varit en svår väg att gå, det där med att hitta ett gym som kan ge mig "allt" jag behöver. Kan inte påstå att detta gymmet gör det, men det checkar av de flesta boxarna (bra utrustning, en sal att poseringsträna i, ett par hörn för stretching, bra commute). Dessutom får man tillgång till hela 3 anläggningar, varav ett är i Financial District där jag jobbar.

Så förhoppningsvis har jag nu löst gymbiten inför min 2022-säsong! Ett plus är ju också att det primära gymmet jag kommer börja gå till ligger i ett av mina favoritområden, Chelsea. Så i brist på annat bildmaterial så bjuder jag av två telefonbilder jag tog igår efter gymmet, hehe. 

Screen Shot 2022 02 15 at 4.08.10 PMScreen Shot 2022 02 15 at 4.07.43 PM

 

Kommentarer

Ingen har kommenterat ännu

Skriv en kommentar