header14

TOMORROW IS THE DAY

Skrivet av Ronja Strömvall 15.02.2017 | 0 Kommentarer

Hej fina! Kom just hem efter att ha varit ute på promenad. Vädret idag är verkligen strålande, vilket smittar av sig på humöret! Efter lunch ska jag möta upp pappa vid gymmet. Vi ska köra mage, rygg och intervaller på springmatta. Lär bli tufft! När vi är klara ska jag uträtta några ärenden inför imorgon då det är dags för....PENKKIS!!

 

IMG 7

 

Kan fortfarande inte förstå att dagen är kommen?! Hemska saker, imorgon gäller det! Då är det vår tur att klä ut oss, ha penkkis program för resten av skolan, åka runt på flaken (kl.12 runt torget för den som vill komma och se), äta middag hela årskursen tillsammans, och festa natten lång vid Fontana. Imorgon är det vår tur! Helt sjukt. Är säker på att morgondagen kommer bli oförglömlig och magisk!

På fredag åker vi ner till Åbo. Då är det nämligen dags för Abikryssningen!! Alltså det roliga fortsätter ju bara! Hela båten kommer vara fullsmockad av abiturienter. Det ser jag framemot!

Troligtvis hör du inte av mig förrän på söndag, då jag antagligen kommer vara rätt sliten. Det är det värt då jag har minnen för livet bakom mig!

Ta hand om dig ❤

 

 

Kommentarer

Ingen har kommenterat ännu

Skriv en kommentar