Mässat en hel dag
Första dagen är äntligen över och fötterna pulserar, men roligt har det varit. Skojjat och skämtat om borrmaskiner och allt mellan himmel och jord. Bra gäng som kunde ta det mesta. Har med mig hem en plastkass med tävlingskuponger, åsikter, nya prenumerationer och förbättringsförslag.
Sorry Jens ”lady of the house” hade tänkt annat kring kvällens middag. Det blev inte torsk i kväll, får vänta tills i morgon. I stället hade hon förberett kycklingwok. Bara för mig att svänga ihop rätten, och gott var det.
Lite av dagens mässande skall ju också med. Här var det faktist lite lugnare så jag hann fota, Patte kollar telefonen och Linn och Anna-Lena hjälper de unga tu med några prisuppgifter.
Själv börjar jag känna mig mör i benen och ryggen efter att redan varit i Botniahallen i två dagar...one day to go!!!
Kvitter, kvitter men bra jobbat girls :)
Kommentarer
Jens Lindstedt 24/10/2015 7:43pm (8 år sen)
Inte dåligt med kycklingwok heller! Väntar på torsken imoron då ;)
Ulf Lassander 24/10/2015 8:47pm (8 år sen)
Jep! Och då blir det rosé till :)
Maria 25/10/2015 8:57pm (8 år sen)
Kycklingwok är supergott, det gjorde jag också för ett tag sen, med risnudlar! :)
Ingen har kommenterat ännu
Skriv en kommentar