Juldagar, mellandagar & nyår.
Så tog 2022 slut, jag som tycker jag precis skrev om 2021 men jämfört med de så var det här mycket bättre på alla sätt och vis. Året fick ett fint avslut och December gav pricken över i:et på 2022.
I December har jag minst sagt ätit saffransbullar om inte annat och tillsammans med julkalendern så var det en ganska bra combo Receptet hittar ni här men tror de flesta inte missat dessa goa bullar.
Julgranen kom in några dagar före jul och har stått så fint i vardagsrummet.
Sen kom julen, mysig som alltid och efter det blev det brunch och nya Beck filmen på juldagen.
På nyåret hade vi gjort oss fina före kvällen, även Måns. Skulle helt klar säga att det här var bästa nyåret även fast de var ett enkelt sånt, ostbricka, mat och spel.
Började nya året med slö morgon och ordentlig frukost. Dagen var också väldigt fin så vi bestämde oss för att ta en promenad till mitt absoluta favorit ställe. Nästan att man fick vårkänsla när man satt där ♥
Kommentarer
Ingen har kommenterat ännu
Skriv en kommentar